Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Marian Sigmund i jego nowohuckie projekty – zwiedzanie Centrum Administracyjnego Kombinatu

Zapisy przez e-mail: nhlab@okn.edu.pl
Zapisy trwają do: 16 II 2024, godz. 15.00
Zajęcia są płatne
Opłata wynosi: 30,00 zł/ zajęcia
Obowiązuje limit miejsc: 25 osób
Lutowe zajęcia w ramach Studium będą miały aktywną formułę. Uczestnicy i uczestniczki wezmą udział w oprowadzaniu po budynkach Administracyjnych "Z" i "S" HiL. Na początek omówiona zostanie bryła budynku jako przykład architektury socrealistycznej. Następnie udamy się do wnętrz budynku „Z", gdzie odbędziemy szczególny spacer po reprezentacyjnych i wyjątkowych wnętrzach projektu Mariana Sigmunda i jego zespołu. Omówiona zostanie architektura wnętrz oraz meblarskie wyposażenie, które projektowane było przez grupę specjalistów w swoich dziedzinach.
Studium Dziedzictwa Nowej Huty to dwusemestralny program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych. Jest on skierowany do osób, które pragną rozwijać i pogłębiać już zdobytą wiedzę na temat fenomenu nowohuckiej przestrzeni, ale również do tych, którzy są początkującymi pasjonatami dziedzictwa kulturowego dzielnicy.
Prowadząca:
Magdalena Smaga - historyk sztuki, muzealnik. Na co dzień pracuje w Muzeum Krakowa w dziale Historii i Sztuki Krakowa Współczesnego. Zajmuje się architekturą i wnętrzami głównie po 1945 roku. Jej zainteresowania obejmują Nową Hutę, aktualnie zajmuje się twórczością Mariana Sigmunda. Jest autorką wystaw i publikacji, a także prelekcji i spacerów z tej dziedziny sztuki.
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:
- spotkanie przeznaczone dla młodzieży, studentów, osób dorosłych
- obowiązują zapisy na spotkanie, cena biletu: 30 zł/pojedyncze zajęcia
- dodatkowe informacje: u.tlomak@okn.edu.pl, m.koziol@okn.edu.pl, tel. 12 644 27 65 w. 21, 20
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 21,
https://www.facebook.com/NHlabOKN
INFORMACJE DOTYCZĄCE DOSTĘPNOŚCI
Zajęcia odbędą się w budynkach Centrum Administracyjnego Kombinatu (“Z” i “S”). Formuła zajęć polega na zwiedzaniu pomieszczeń na różnych kondygnacjach budynków. Do wejścia głównego prowadzą schody (brak podjazdów i wind). W budynkach brak również toalet dostosowanych dla osób z niepełnosprawnościami.