Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
THE DREAMERS
Kolekcja THE DREAMERS stała się podkładem i czynnikiem inicjującym do wystawy fotografii. Cykl zdjęć obrazuje ubrania stworzone we współpracy projektantki z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Jest zapisem chwili, klatką z filmu łapiącą emocje. Prawdziwe przeżycia uchwycone w locie. Bohaterowie w swobodny sposób zaprezentowali swoje wnętrze i przeżycia, a te zostały uwiecznione przez fotografa.
Kolekcja ubrań opowiada o emocjach, marzeniach i świecie do jakiego zapraszają nas osoby z
niepełnosprawnościami. Podczas specjalnych warsztatów uczestnicy przelali w artystyczny sposób swoje emocje w formie obrazów zapisanych na poszczególnych sylwetkach modowych. Wystawa zdjęć zachęca do wejścia w świat uczuć i przeżywania radości w sposób dziecięcy. Zaprasza nas do odkrycia magicznego świata marzeń, gdzie wyobraźnia i sztuka odsuwa niepełnosprawność na dalszy plan i pokazuje prawdziwe piękno ludzi.
Bohaterowie sesji:
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 w Krakowie:
Amelia Padło
Wiktoria Szumera
Daniel Filipowski
Gerard Białko
Tomasz Milewski
Jakub Bukowski
Podopieczni Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Tęcza” w Krakowie:
Rita Trehubenko
Małgorzata Sitko
Zofia Nowak
Dariusz Tekielski
Dominik Wierzba
Autorka kolekcji:
Bernadetta Perzanowska - projektantka artystyczna, stylistka, artystka. Aktualnie studentka drugiego roku na kierunku Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Na co dzień pracuje jako asystentka projektanta w jednej z polskich marek odzieżowych, a w wolnym czasie rozwija się tworząc różne współprace, czy kolekcje prywatne.
Autor zdjęć:
Piotr Kulig - fotograf i grafik DTP pochodzący z Krosna. Absolwent kierunku fotografia w Policealnej Szkoły Animatorów Kultury w Krośnie oraz student ostatniego roku fotografii w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Miłośnik historycznych technik fotograficznych. Na co dzień szeroko wykorzystujący przy swojej pracy leczniczy wpływ fotografii na ludzi, łącząc różne aspekty dziedzin fotografii i psychologii.
Wystawa jest częścią festiwalu filmowego osób z niepełnosprawnościami FilmON.
INFORMACJE O DOSTĘPNOŚCI
Ośrodek Kultury Norwida
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: tramwajowy o nazwie Teatr Ludowy, autobusowe o nazwach Teatr Ludowy oraz Żeromskiego. Przy budynku nie ma parkingu dedykowanego odwiedzającym Ośrodek. W najbliższym sąsiedztwie budynku brak miejsca parkingowego dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami. Wejście główne dostępne bezpośrednio z poziomu chodnika, drzwi o odpowiedniej szerokości do przejazdu wózkiem, brak stopni, wysokich progów.
Sektor Sztuki / sala sceniczna: znajduje się na parterze budynku (poziom zero). Drzwi do sali mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni i progu.
Sektor Sztuki / hol: znajduje się na parterze budynku (poziom zero). Hol daje możliwość swobodnego przejazdu i manewrowania wózkiem, brak stopni i progów.
Lokalizacja
os. Górali 5, 31-959 Kraków telefon:+48 12 644 27 65 e-mail: sekretariat@okn.edu.pl